Říjen 2012

Stopy myšlenek - Drama dáma (2.)

13. října 2012 v 11:02 | Heartless Lady |  Stopy myšlenek
Druhá kapitola připravovaného románu. Tentokrát trochu kratší, ale třetí bude zase trochu delší. Opět budu ráda za jakoukoliv kritiku, která mi pomůže pozvednout hodnotu díla.


Prodírám se mlhou, ale mám to marné, měla bych se přestat snažit. Čím více se totiž snažím, tím se mlha zdá hustší a neprostupnější. Kde může to město být? "Možná to byla jen fata morgana," přemítám, přesto pořád svižným krokem pokračuju kupředu. Snažím se něco zahlédnout. Prokládám to pochybami o mém zdravém rozumu. V mysli se mi pořád ozývá jakýsi šepot. Láká mě do toho snového města. Je to mnoho hlasů přes sebe, a proto nemohu rozeznat víc než tu jedinou větu: "Přijď za námi do města." Nemůžu je vyhnat z hlavy, ať se snažím sebevíc a broukám si melodie mých oblíbených písniček.
Takhle to pokračuje ještě dost dlouho, mám toho plné zuby, jak těch hlasů, ze kterých mě rozbolela hlava, tak také pochodu, ale přesto jdu dál, protože tohle město je to jediné, na co se teď upínám, co mě drží nad vodou. Kdyby jej nebylo, nevěděla bych, co dál, kam jít, co dělat, a myslím, že jestli ještě teď nejsem šílencem, kdybych to město nenašla, alespoň nespatřila, abych si dokázala, že jsem při smyslech, asi by mi opravdu přeskočilo.